Kariera

Bezrobocie w Polsce spada. W tych branżach znajdziesz teraz pracę

09 czerwiec 2021

Pandemia koronawirusa miała bardzo mocno uderzyć w gospodarkę. Obawiano się ogromnego wzrostu bezrobocia i bankructw wielu przedsiębiorców. Tymczasem okazuje się, że sytuacja w Polsce nie jest taka dramatyczna. Wicepremier Jarosław Gowin poinformował, że zgodnie z szacunkiem resortu rozwoju, pracy i technologii stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w końcu maja 2021 r. 6,1%. W porównaniu do poprzedniego miesiąca liczba zarejestrowanych bezrobotnych spadła o ponad 25 tysięcy osób.

źródło: fot. pixabay

Pandemia koronawirusa miała zrujnować świat pod względem ekonomicznym. Okazuje się jednak, że nie jest tak źle jak się tego spodziewano. W Polsce poziom bezrobocia nie jest tak wysoki jak można było się spodziewać po uderzeniu pandemii. Wraz z luzowaniem obostrzeń i wyciszaniem epidemii sytuacja na rynku pracy cały czas może się poprawiać. Jak poinformował na Twitterze Jarosław Gowin, zgodnie z szacunkiem resortu rozwoju, pracy i technologii stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w końcu maja 2021 r. 6,1%. W porównaniu do poprzedniego miesiąca liczba zarejestrowanych bezrobotnych spadła o ponad 25 tysięcy osób.

W kolejnych miesiącach ma być też lepiej. Latem zwykle jest więcej ofert pracy w ogrodnictwie, budowlance, turystyce, handlu.  W tych branżach z łatwością można znaleźć zatrudnienie przynajmniej na określony czas. To też dobry okres na dorobienie do emerytury czy stałej pensji. Warto podkreślić, że stopa bezrobocia na takim poziomie utrzymuje się w Polsce od czterech lat. Dla porównania w latach 2002-2006 stopa bezrobocia rejestrowanego zbliżała się do poziomu 20 proc. Zatem wygląda na to, że pandemia koronawirusa nie wstrząsnęła polskim rynkiem pracy tak jak transformacja....


autor: ag

źródło: www.superbiz.se.pl