Kariera

Padł kolejny rekord. Rekruterzy znaleźli się pod ogromną presją

13 wrzesień 2021

W sierpniu 2021 roku pracodawcy w Polsce opublikowali blisko 318 tys. nowych ogłoszeń i pracę. To o 34 proc. więcej niż przed rokiem i więcej nawet niż przed pandemią – wynika z raportu Grant Thornton i Element.

źródło: fot. pixabay

   - Jak zauważa Monika Smulewicz z Grant Thornton, rynek pracy w Polsce nie tylko okazał się odporny na pandemię i lockdowny, ale też błyskawicznie odbudował się po tych wstrząsach.


    - Najwięcej ofert pracy publikowanych jest w Krakowie i Warszawie (odpowiednio 24,8 i 21,2 na tysiąc mieszkańców), a najgorzej w Poznaniu i Łodzi (6 i 7,5).


    - Silny wzrost popytu widoczny jest szczególnie w zawodach związanych z HR (o 70 proc. rok do roku) oraz niektórych zawodach IT, np. związanych z cyberbezpieczeństwem i administrowaniem zasobami.


    O rynku pracy będziemy rozmawiać będziemy podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się w dniach 20-22 września w Katowicach. Zarejestruj się TUTAJ.

Sierpień był kolejnym miesiącem z rzędu, w którym liczba ofert pracy przebiła nawet przedpandemiczne poziomy. Jak wynika z raportu Grant Thornton i Element, w sierpniu 2021 roku pracodawcy w Polsce opublikowali na 50 największych portalach rekrutacyjnych aż 317,6 tys. nowych ofert pracy. Jest to o 1/3 wyższy wynik niż w analogicznym miesiącu 2020 roku, ale też o 4 proc. wyższy niż w sierpniu dwa lata temu, kiedy gospodarka kwitła i nikt jeszcze nie przewidywał pandemii.

Warto zauważyć, że sierpniowy wynik w bieżącym roku jest nawet wyższy niż w lipcu (o 10,1 tys. ofert). To również potwierdza silną dynamikę polskiego rynku pracy, bo zwykle sierpień przynosi wyhamowanie w ofertach pracy....


czytaj więcej: www.pulshr.pl


autor: jk

źródło: www.pulshr.pl