Kariera

Przyszłość rynku pracy to nie tylko IT. Sprawdź, jakie zawody są w cenie

06 grudzień 2021

Specjalista ds. sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, ds. big data a także ekspert ds. internetu rzeczy - to stanowiska najczęściej tworzone w polskich firmach.

źródło: fot. pixabay

    - Listę 10 najczęściej powstających nowych stanowisk w polskich organizacjach otwierają miejsca pracy związane z obszarem IT.

    - Na liście znajdują się także m.in. stratedzy ds. social media, inżynierowie materiałowi, specjaliści ds. rozwoju biznesu.

    - 9 na 10 organizacji chce przekwalifikować obecnych pracowników. Tyle samo oczekuje, że zatrudnieni podniosą swoje kwalifikacje w trakcie pracy.


To, że na liście najczęściej tworzonych nowych stanowisk w firmach dominują te związane z cyfryzacją, nie dziwi nikogo. Przyspieszona przez pandemię digitalizacja generuje zapotrzebowanie w firmach na nowe kompetencje cyfrowe. Potwierdza to także najnowsza analiza firmy Experis „Cyfrowa rewolucja umiejętności".

IT, ale nie tylko

Listę 10 najczęściej powstających nowych stanowisk w polskich przedsiębiorstwach otwierają miejsca pracy związane z obszarem IT. W pierwszej piątce znajdują się specjaliści ds. sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, big data, internetu rzeczy, sieci i baz danych, deweloperzy oprogramowania i aplikacji....


czytaj więcej: www.pulshr.pl


autor: km

źródło: www.pulshr.pl