Kariera

Skok na głęboką wodę coraz bardziej popularny. Ale łatwo się sparzyć

13 styczeń 2022

Pandemia COVID-19 zmusiła wiele osób do przebranżowienia się. Mimo dobrej sytuacji na rynku pracy trend ten jest nadal obecny. Kto najczęściej decyduje się na zmianę branży i co zrobić, by była to zmiana dobra?

źródło: fot. pixabay

   - Niewątpliwie najszybciej decyzje o zmianie pracy podejmą młodsze osoby. Dużą rolę odgrywają zapewne także wiek i finansowe zobowiązania.

    - Przebranżowienia są coraz mocniejszym akcentem na rynku pracy. Szczególnie w tych branżach, które pandemia koronawirusa dotknęła najbardziej - gastronomii, branży fitness czy turystycznej.

    - Decydując się na zmianę branży, nie warto jednak działać pochopnie. Decyzję o zawodowych zmianach warto poprzedzić analizami.


67 proc. pytanych przez GiGroup pracowników rozważa przebranżowienie, jeśli oznaczałoby to polepszenie sytuacji zawodowej. Tylko 21 proc. ankietowanych nie jest zainteresowanych takim krokiem.

Jak prezentują się wyniki w zależności od tego, czy ktoś aktywnie szuka pracy, czy nie? W przypadku pierwszej grupy prawie 80 proc. odpowiedziało twierdząco na pytanie o przebranżowienie się, by znaleźć lepszą pracę. Tylko 11 proc. nie ma takiego zamiaru, a 10 proc. nie ma zdania. Jak można było się spodziewać, mniej chętnie zmianę zawodu rozważają osoby, które nie szukają pracy. „Zdecydowanie tak” i „raczej tak” odpowiedziała w sumie połowa z nich, 37 proc. nie rozważa takiej możliwości, 13 proc. nie miało zdania w tej sprawie.

Chęć przebranżowienia zależy od wieku....


czytaj więcej: www.pulshr.pl


autor: km

źródło: www.pulshr.pl