Kariera

Oto ranking najlepszych miejsc na świecie do pracy zdalnej! Polska na wysokim miejscu. Jak wygląda polskie prawo w kwestii zdalnej pracy?

19 styczeń 2022

Portugalia, Hiszpania, Rumunia - to w tych krajach są najlepsze warunki do zdalnego wykonywania obowiązków! Jak sytuacja wygląda w Polsce? Praca zdalna jest u nas coraz bardziej popularna. Zyskała na znaczeniu z powodu sytuacji pandemicznej. Taka forma pracy kusi podejmowaniem częstszych podróży i wykonywaniem pracy z innego miejsca na Ziemi niż własne mieszkanie. Kto może sobie na to pozwolić i jakie są ograniczenia prawne w tym zakresie? Gdzie najlepiej pracować zdalnie?

źródło: fot. pixabay

Praca zdalna za granicą – w jakim kraju są najlepsze warunki do pracy zdalnej?

Serwis podróżniczy Kayak.pl przygotował ranking państw, które ocenił w sześciu kategoriach pod katem atrakcyjności, dla osób wykonujących pracę zdalną. W badaniu wzięto pod uwagę: koszty podróży i dostępność lotów, ceny w sklepach, zdrowie i bezpieczeństwo, możliwości pracy zdalnej oraz życie społeczne i pogoda. Przeanalizowano aż 111 krajów. Polska goni pierwszą dziesiątkę zajmując 11 miejsce.

W pierwszej dziesiątce znajdują się:

    Portugalia
    Hiszpania
    Rumunia
    Mauritius
    Japonia
    Malta
    Kostaryka
    Panama
    Czechy
    Niemcy

Polska znalazła się na 11. miejscu wśród krajów europejskich oraz na 34. pozycji w globalnym rankingu.
Które kraje są najlepsze do pracy zdalnej dla Polaków? Kto najczęściej decyduje się na pracę zdalną zza granicy?

Ze względów zawodowych dobrze jest wybierać miejsce o zbliżonej lub takiej samej strefie czasowej, a jeśli chcemy utrzymywać się w obcym kraju za polskie wynagrodzenie, to warto także zwrócić uwagę na koszty życia. Dlatego dla Polaków niekorzystne są kierunki pozaeuropejskie, szczególnie: Japonia, Kostaryka, Panama czy Mauritius....


czytaj więcej: www.strefabiznesu.pl


autor: Barbara Wesoła

źródło: www.strefabiznesu.pl