Biznes

Jak oszczędzić 30 tys miesięcznie? 5 sposobów, jak zarządzać kapitałem w firmie, by oszczędzać

10 październik 2018

Czy da się zmniejszyć koszty w firmie tak, żeby cięcia wydatków nie wpłynęły na wydajność biznesu? Pokazujemy, że jest to możliwe! W dodatku tańsze rozwiązania często okazują się dużo bardziej wydajne od standardowych. Zobacz, jak to zrobić. Prezentujemy 5 sposobów na zaoszczędzenie zgromadzonych funduszy.

źródło: pixabay

1. Komunikacja w biznesie

Poza niemałymi kosztami związanymi z zakupem centrali firma płaci ogromne rachunki za rozmowy telefoniczne.
W firmach, mających wiele filii lub rozwiniętą sieć pracowników zatrudnionych zdalnie, mogą pojawiać się komplikacje związane z organizacją sprawnej komunikacji telefonicznej wewnątrz firmy. Kilometrowe rachunki za rozmowy międzymiastowe, pamiętamy, pamiętamy. A jak trzeba było dzwonić zagranicę, to każdy starał się czym prędzej zakończyć rozmowę. Nie są to za dobre warunki do zdobywania nowych klientów.

Telefonia internetowa VoIP to korzystne rozwiązanie dla firmy niezależnie od jej rozmiaru. Oszczędność rozwiązania
z wykorzystaniem Wirtualnej centrali telefonicznej wynosi średnio 60- 90%. Połączenia VoIP są tańsze w porównaniu
z tradycyjnym operatorem. Niski koszt połączeń wiąże się z tym, że w użyciu jest tylko jedna sieć — Internet, dzięki któremu przekazywane są i dane, i głos. Redukcja kosztów połączeń oznacza możliwość wykorzystania zaoszczędzonych środków na ważniejsze inwestycje i rozwój firmy.


2. Kompleksowe wyposażenie serwerowni i biura — nawet 10 000 zł oszczędności

Każde biuro jest podłączone do linii telefonicznej i jest wyposażone w centralę telefoniczną, a poza biurem wykorzystywana jest sieć telefonii komórkowej. Telefonia internetowa zmienia zasady gry. Aparaty telefoniczne są czasami zupełnie niepotrzebne, dzwonić można skądkolwiek dokądkolwiek ze smartfonu lub komputera, a rachunki za połączenia są kilkukrotnie niższe. W oczywisty sposób zaoszczędzimy na miejscu pracy i jego wyposażeniu: niepotrzebny jest stół, krzesło – niepotrzebne jest samo biuro. Biznes i przedsiębiorczość stają się coraz bardziej mobilne i wirtualnie, można pracować w dowolnym miejscu na świecie. Dziś mobilność to główna zasada wielu firm. Słowo praca przestało być identyfikowane z miejscem pracy (biurem). Obecnie praca to proces.


3. Złote numery firmowe lub numery 0-800 — nawet 3 000 zł oszczędności

Numery specjalne, infolinii, zagraniczne – to podstawa każdej firmy. Wystarczy mieć złoty numer stacjonarny (łatwy do zapamiętania), aby zwiększyć liczbę połączeń przychodzących o 20-30%. Firma z numerem stacjonarnym zyskuje więcej zaufania klientów. Te czasy, kiedy trzeba było czekać na dobrą ofertę od operatora komórkowego i zamawiać złoty numer w cenie kilku tysięcy już dawno minęły. Telefonia internetowa jest obecna już wszędzie, jest tańsza, skuteczniejsza i oferuje więcej możliwości niż tradycyjna telekomunikacja. Zamówić łatwy do zapamiętania numer możesz w cenie nawet od 4 zł/mies (dostępne srebrne i złote numery dowolnego kraju)....

IP Telecom Bulgaria LTD
www.forbes.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.

×

Portal Pracy dla Osób z Niepełnosprawnościami

Wersja mobilna już wkrótce

Ciężko pracujemy nad wersją mobilną...

Tymczasem wypróbuj wersję na komputer.