Praca

Urlop na żądanie: Jak zgłosić i kiedy? Zasady przyznawania urlopu na żądanie. Czy szef może odmówić urlopu na żądanie

14 sierpień 2019

Urlop na żądanie 2019: JAK ZGŁOSIĆ? JAKIE SPEŁNIĆ WARUNKI? Często zwany "kacowym", to 4 dni urlopu, który pracownik może wykorzystać w razie wystąpienia niespodziewanych dla niego sytuacji. Urlop na żądanie wlicza się w ogólny wymiar urlopu wypoczynkowego, to nie są dodatkowe dni urlopu. Poznaj zasady prawidłowego i prawomocnego występowania do pracodawcy z żądaniem urlopu.

źródło: fot. pixabay

Urlop na żądanie: 10 rzeczy, które trzeba wiedzieć

Zasady przyznawania urlopu na żądanie. Kiedy szef może odmówić urlopu na żądanie. Jak zgłosić urlop - czy można np. SMS-em? Oto 10 rzeczy, które musisz wiedzieć o urlopie na żądanie.

NOWY KODEKS PRACY 2019 PRAWDA I MITY

Terminu "urlop na żądanie" dotyczą tylko dwa artykuły w Kodeksie pracy:

    - Art. 1672. Pracodawca jest obowiązany udzielić na żądanie pracownika i w terminie przez niego wskazanym nie więcej niż 4 dni urlopu w każdym roku kalendarzowym. Pracownik zgłasza żądanie udzielenia urlopu najpóźniej w dniu rozpoczęcia urlopu.

    - Art. 1673. Łączny wymiar urlopu wykorzystanego przez pracownika na zasadach i w trybie określonych w art. 1672 nie może przekroczyć w roku kalendarzowym 4 dni, niezależnie od liczby pracodawców, z którymi pracownik pozostaje w danym roku w kolejnych stosunkach pracy.

Jednak szczegółowych ustaleń dotyczących urlopu na żądanie jest znacznie więcej. Warto je znać, aby wiedzieć, jakie przysługują nam prawa i czy w każdej sytuacji możemy zażądać udzielenia nam przez pracodawcę urlopu na żądanie....

czytaj więcej: www.dziennikzachodni.pl

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.

×

Portal Pracy dla Osób z Niepełnosprawnościami

Wersja mobilna już wkrótce

Ciężko pracujemy nad wersją mobilną...

Tymczasem wypróbuj wersję na komputer.