Prawo

Morawiecki: zmniejszyliśmy liczbę regulacji, tak jak sobie przedsiębiorcy tego życzyli

09 październik 2019

Zmniejszyliśmy liczbę regulacji, tak jak sobie przedsiębiorcy tego życzyli - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z przedstawicielami biznesu w Jasionce.

źródło: fot. shutterstock, www.pulshr.pl

Jak zaznaczył szef rządu, konkurencja między państwami odbywa się na poziomie regulacji. - W 2017 roku było 30 tys. stron ustaw, w zeszłym to było ok. 15 tys. stron ustaw, po raz pierwszy jest to znaczący spadek stron ustaw biznesowych i wszelkich innych - dodał Morawiecki.

  - Zmniejszyliśmy liczbę ustaw, liczbę regulacji, tak jak sobie tego przedsiębiorcy życzyli - podkreślił. Jak zaznaczył, teraz następny krok należy do urzędników. - Tego nie da się zadekretować jedną ustawą, to powolny proces zachodzący z roku na rok, ale ja wierzę, że on się odbywa - dodał.

Zwracając się do przedsiębiorców premier powiedział, że bardzo się cieszy z ich sukcesów gospodarczych. - Cieszę się, że coraz częściej polscy przedsiębiorcy kupują swoich konkurentów w Europie Zachodniej i na całym świecie. Bo to jest wyraźny znak tego, że nie tylko się nie boimy, ale że jesteśmy krajem gospodarczego sukcesu - zaznaczył....

czytaj więcej: www.pulshr.pl


autor: PAP/KDS

źródło: www.pulshr.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.

×

Portal Pracy dla Osób z Niepełnosprawnościami

Wersja mobilna już wkrótce

Ciężko pracujemy nad wersją mobilną...

Tymczasem wypróbuj wersję na komputer.