Praca

Kontroferta obecnego pracodawcy. Przyjąć czy nie? Oto jest pytanie

18 styczeń 2019

Jak wynika z danych HRK - firmy specjalizującej się w doradztwie personalnym, 7 na 10 pracodawców, gdy tylko dowie się o decyzji zmiany pracy pracownika, przygotowuje kontrofertę. Czy warto z niej skorzystać?

źródło: fot. pixabay.com, pulsHR

Chcący zmienić coś w swoim życiu zawodowym analizują rynek, sprawdzają możliwości, aktualizują CV, a także przeglądają ofert pracy. Po udanym procesie rekrutacyjnym przychodzi ulga, ale też obawa czy przypadkiem nie wpadnie się z przysłowiowego deszczu pod rynnę.

Wątpliwości dostarcza również obecny pracodawca, który po otrzymaniu naszego wypowiedzenia postanawia złożyć kontrofertę.

  - Kontroferty to zjawisko towarzyszące niemal każdemu procesowi rekrutacyjnemu - mówi Paweł Knieć, konsultant rekrutacji w firmie doradztwa personalnego HRK. Podkreśla on, że - przykładowo - rekrutując osobę na stanowisko handlowca spotykamy się z tym, że 7 na 10 kandydatów otrzymuje od obecnego pracodawcy kontrofertę. Jej głównym elementem prawie zawsze jest wyższe wynagrodzenie. Obok znajdują się budżet na różne szkolenia, wyjazdy, czy też z szerszą ofertą benefitów. Praktyka pokazuje, że najczęściej kontroferta pomaga.

  - Niestety, ale niektórzy pracownicy podejmują decyzję o przyjęciu kontroferty pod wpływem impulsu, a po kilku miesiącach ponownie zgłaszają się do nas z pytaniem o prowadzone procesy rekrutacyjne, bowiem szef nie wywiązuje się ze złożonych obietnic - dopowiada jeszcze Knieć....

czytaj więcej: www.pulshr.pl


autor: GP

źródło: www.pulshr.pl