Prawo

MF przypomina. Zaległy PIT wpłacamy na mikrorachunek podatkowy

30 kwiecień 2021

Podatnicy, którzy w PIT za 2020 rok zanotowali niedopłatę podatku powinni go uregulować najpóźniej do 30 kwietnia. Wpłaty uiszczamy na indywidualny mikrorachunek podatkowy.

źródło: fot. Pixabay

30 kwietnia jest ważną datą dla podatników. W 2021 roku tego dnia mija ostateczny termin rozliczeń rocznych deklaracji PIT za 2020 rok. To jednak nie wszystko. Podatnicy, którzy uzyskali niedopłatę podatku PIT również do 30 kwietnia powinni uregulować swoją zaległość. Jak to zrobić?

Niedopłata PIT na mikrorachunek podatkowy

Minister Finansów przypomina, że ,,od 1 stycznia 2020 r. podatek PIT płacimy do urzędu skarbowego wyłącznie na indywidualny rachunek podatkowy (tzw. mikrorachunek podatkowy). Numer swojego mikrorachunku można sprawdzić w generatorze dostępnym na stronie podatki.gov.pl, a jeżeli nie masz takiej możliwości, to możesz go uzyskać w urzędzie skarbowym. Wystarczy podać swój numer PESEL lub NIP.

Podatnicy korzystający z usługi Twój e-PIT, którym z zeznania wynika kwota do zapłaty, mają automatycznie dodany właściwy mikrorachunek. Mogą wpłacić podatek online w e-Urzędzie Skarbowym. Płatność również może być zrealizowana bezpośrednio z usługi Twój e-PIT"....

autor: Iwona Maczalska

źródło: www.pit.pl