Niepełnosprawni

Prezydent: czyńmy wszystko, by niepełnosprawni mogli funkcjonować bez barier

06 grudzień 2021

- Powinniśmy czynić wszystko, żeby osoby z niepełnosprawnościami mogły funkcjonować bez barier i dawać innym przykład siły duchowej – powiedział prezydent Andrzej Duda.

źródło: fot. pixabay

Prezydent wręczył odznaczenia państwowe z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością. 3 grudnia przypada ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 r. Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami.

Prezydent przypomniał, że w Polsce jest 5 mln osób z niepełnosprawnościami i podkreślał konieczność podejmowania działań na ich rzecz.

  - Chodzi o to, żebyśmy czynili wszystko w swoim życiu, żeby (osoby z niepełnosprawnościami) mogły funkcjonować jak najlepiej, bez barier, żeby mieli dostępne wszystko to, co każdy inny ma dostępne, żeby mogli się realizować, żeby mogli dawać innym przykład siły duchowej i tego, że można, że w najtrudniejszych warunkach da się osiągać sukcesy, że mimo różnych przeciwności, które spotykają czasem człowieka, można czerpać z życia ogromną satysfakcję, a jeszcze w dodatku bardzo często dawać z siebie innym – powiedział Duda.

Prezydent dziękował odznaczonym za działania na rzecz osób z niepełnosprawnością i zapewniał, że państwo również wspiera takie osoby. Przypomniał m.in. o przyjętej w tym roku Strategii na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami i o programie "Dostępność plus"....


czytaj więcej: www.polskieradio24.pl


źródło: www.polskieradio24.pl