17 listopad 2022
źródło: Canva.com
Na to pytanie odpowiedź jest prosta: „to zależy”. Tak naprawdę bowiem wszystko zależy od tego, gdzie pracujemy (lub chcemy pracować). Wiele nowoczesnych firm technologicznych odrzuca dress code. Najważniejsza jest wygoda pracowników i stworzenie im możliwie najlepszych warunków do pracy (zwłaszcza w przypadku firm informatycznych).
Z drugiej strony pracownik jest wizytówką firmy. W związku z tym w firmach, w których dużą wagę przykłada się do jakości obsługi klienta, warto zadbać o odpowiedni ubiór pracownika. Elegancki strój jest wyrazem szacunku do klienta, stąd też trudno nam sobie wyobrazić poważny bank czy też inną instytucję finansową, która nie zadbałaby o odpowiedni wizerunek swoich pracowników.
Zdaniem stylistki, Olgi Kurennej są to: biała i dżinsowa koszula, klasyczne cygaretki z wysokim stanem, granatowe dżinsy, biały t-shirt, marynarka, wełniany płaszcz, trencz, czarne czółenka. Te elementy garderoby będą pasować do każdej stylizacji i mogą być przydatne przy komponowaniu np. eleganckich stylizacji do pracy.
Nasz strój, wygląd to część naszego wizerunku, ma więc spore znaczenie, chociażby na rozmowie kwalifikacyjnej, warto o tym pamiętać.
Tutaj, podobnie jak w przypadku kobiet, możemy wyróżnić pewne stałe elementy garderoby, które są uniwersalne i pomocne przy tworzeniu codziennych, eleganckich stylizacji, np. do biura. Są to: klasyczne dżinsy, spodnie chinosy w podstawowych kolorach, kilka eleganckich koszul w bieli i błękitach, casualowa marynarka, sneakersy i choć jedna para eleganckich butów.
A czy strój wpływa na pewność siebie? Buduje ją?
Źródło informacji: zielonalinia.gov.pl
Praca
2 lub 3 dni urlopu na poszukiwanie pracy? Warto wiedzieć!
Praca
03-L na orzeczeniu? Zatrudniać!
30 kwiecień 2025
23 kwiecień 2025
27 marzec 2025
26 marzec 2025