Kariera

Stworzyły platformę rekrutacyjną tylko dla kobiet

03 grudzień 2021

Innowacyjna formuła, odwrócony proces rekrutacji i wyjście naprzeciw potrzebom kobiet, które poszukują pracy to najkrótsza definicja Talenti, platformy rekrutacyjnej stworzonej przez kobiety dla kobiet.

źródło: fot. pixabay

Stworzenie platformy dedykowanej kobietom to z jednej strony odpowiedź na wyzwania, z jakimi od lat mierzą się kobiety na rynku pracy, z drugiej - odpowiedź na potrzeby rekrutacyjne pracodawców.

 - Platforma jest odpowiedzią na potrzeby tysięcy kobiet, które szukają pracy i po prostu mają dość zabawy w kotka i myszkę. Brak informacji zwrotnej, przedłużające się procesy, brak jakiegokolwiek odzewu na wysłane CV lub enigmatyczne opisy stanowisk to tylko kilka z problemów, które od lat obserwujemy, pracując z kobietami. Z drugiej strony dzięki bliskiej współpracy z pracodawcami wiemy, że procesy rekrutacyjne bywają skomplikowane, a rekruterzy tak obciążeni pracą, że nie mogą poświęcić kandydatom wystarczającej uwagi.  Muszą szybko znaleźć ludzi do pracy, a to nie takie łatwe. Po drodze gubi się ten ludzki aspekt. My wypełniamy tę lukę - wyjaśnia Agnieszka Czmyr-Kaczanowska, co-founder i CEO Talenti, współzałożycielka portalu i Fundacji Mamo Pracuj.


Jak podkreślają założycielki platformy, misją Talenti jest stworzenie przyjaznego, opartego na zaufaniu procesu szukania pracy i pracownika....


czytaj więcej: www.pulshr.pl


autor: km

źródło: www.pulshr.pl