Niepełnosprawni

Polski Ład korzystny dla emerytów i rencistów

11 styczeń 2022

Naszym zadaniem jest wprowadzanie korzystnych rozwiązań dla obywateli. Celem jest wzrost jakości życia Polaków. Temu służy Polski Ład i reforma systemu podatkowego. To rozwiązania korzystne dla seniorów – powiedziała podczas poniedziałkowego briefingu prasowego minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

źródło: fot. Pixabay

W poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się wspólna konferencja prasowa minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg, rzecznika prasowego rządu Piotra Müllera i prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertrudy Uścińskiej poświęcona wsparciu osób starszych w Polskim Ładzie.

    Polski Ład ma przede wszystkim doprowadzić do intensywnego wzrostu gospodarczego, który ma przełożyć się na poprawę sytuacji finansowej polskich rodzin i seniorów. Zaproponowane rozwiązania podatkowe w Polskim Ładzie m.in. historyczne podniesienie kwoty wolnej od podatku do wysokości 30 tys. złotych są korzystne dla emerytów. Ci otrzymujący świadczenie do kwoty 2500 zł brutto w ogóle nie zapłacą podatku – mówiła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg i dodała, że zmiany podatkowego są korzystne lub przynajmniej neutralne do zdecydowanej większości emerytów i rencistów.

    Zyskują osoby, które pobierają świadczenia do kwoty 4920 zł. To 8,1 mln osób. 94 proc. emerytów i 98 proc. rencistów.
    Dla osób pobierających świadczenia emerytalno-rentowe w przedziale od 4920 zł do 12 800 zł reforma jest neutralna.....


czytaj więcej: www.gov.pl

źródło: www.gov.pl