Kariera

Tych specjalistów brakuje. Będzie nowy kierunek zawodowy w Polsce

18 styczeń 2022

Specjaliści od zabudowy stoisk targowych i obsługi targów, koncertów i innych wydarzeń będą od września kształcić się w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych w Poznaniu. To pierwszy taki kierunek kształcenia w Polsce.

źródło: fot. pixabay

Aby zbudować nowoczesne stoisko targowe, potrzeba fachowców o różnych kwalifikacjach - stolarzy, monterów, elektryków. Brakuje jednak osób, które łączą te kompetencje. Właśnie dlatego z inicjatywy Polskiej Izby Przemysłu Targowego powstał pomysł utworzenia i wprowadzenia do klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego dwóch nowych zawodów: monter konstrukcji targowo-wystawienniczych oraz technik obsługi przemysłu targowo-wystawienniczego. Projekt, nazwany Monter EXPO, jest współtworzony przy współpracy Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych w Poznaniu.

Od września 2022 r. planowane jest rozpoczęcie kształcenia młodzieży w zawodzie monter konstrukcji targowo-wystawienniczych na poziomie branżowej szkoły I stopnia oraz w zawodzie technik obsługi przemysłu targowo-wystawienniczego na poziomie branżowej szkoły II stopnia i technikum. Uzyskane kwalifikacje będą kluczowe dla świadczenia pracy w firmach zajmujących się techniczną obsługą targów, konferencji, eventów, ale również koncertów oraz innych wydarzeń o charakterze artystycznym.

   - Podróżując po krajach Europy, zwiedzając targi w Paryżu, Londynie, Kopenhadze czy Amsterdamie, zawsze na stoiskach targowych słychać głos polskich pracowników. Właśnie dzięki nam, dzięki firmom zabudowującym stoiska targowe z Polski, nasz kraj jest liderem zabudowy stoisk w Europie – podkreśla Tomasz Kobierski, prezes Grupy Międzynarodowe Targi Poznańskie....


autor: jk

źródło: www.pulshr.pl