Kariera

Pracodawcy rekrutują na potęgę. Takiej sytuacji nikt nie przewidział

20 styczeń 2022

974 294 - tyle ofert zamieścili pracodawcy na Pracuj.pl w 2021 roku. To zdecydowanie najwyższy wynik w historii serwisu. Kogo szukali pracodawcy? Na jakich specjalistów jest największe zapotrzebowanie?

źródło: fot. pixabay

    - Na czele zestawienia najchętniej poszukiwanych specjalistów utrzymali się ponownie eksperci ds. handlu i sprzedaży. Dotyczyło ich 27 proc. wszystkich ofert na Pracuj.pl.

    - Na drugiej pozycji znaleźli się specjaliści IT, do których kierowanych było 22 proc. wszystkich ofert w serwisie, natomiast trzecie miejsce należało do pracowników obsługi klienta.

    - Jeśli chodzi o najbardziej aktywne rekrutacyjnie branże, to na pierwszym miejscu znalazły się firmy z sektora IT, a na drugim - spółki z branży finansów i bankowości.


Jak podają analitycy Pracuj.pl, w całym 2021 roku zamieszczono w serwisie aż 974 294 oferty pracy. Zwiększanie się liczby ofert obserwowane było w każdym kolejnym kwartale minionego roku. Najwyższy wzrost aktywności pracodawców widoczny był w I półroczu - w II kwartale ukazało się aż o 20 proc. ogłoszeń więcej niż w pierwszych trzech miesiącach 2021 roku. Liczba ofert rosła jednak także w kolejnych miesiącach. W sumie II półrocze odpowiadało za 55 proc. wszystkich ogłoszeń w serwisie w minionym roku.

  - Choć komplikacje związane z koronawirusem wciąż pozostają codziennym elementem naszego życia, a sytuacja gospodarcza stale ewoluuje - w obszarze rekrutacji 2021 rok obfitował w nowe trendy, a także duże zaangażowanie pracodawców i kandydatów. Tak istotne zapotrzebowanie pracodawców na kadry to perspektywa, której na początku pandemii COVID-19 nie mogli przewidywać nawet najbardziej odważni analitycy rynku pracy - komentuje wyniki badania Rafał Nachyna, dyrektor operacyjny Pracuj.pl....


czytaj więcej: www.pulshr.pl


autor: jk

źródło: www.pulshr.pl