Kariera

Rola benefitów w miejscu pracy

07 październik 2022

Firmy mają coraz większe doświadczenie i kreatywne pomysły w przygotowywaniu pakietów powitalnych, gdyż wiele z nich skorzystało już z takiego rozwiązania, gdy pracownicy zdalni wracali do biur po pandemii.

źródło: Canva.pl

Czym jest prezent powitalny na nowym stanowisku

Korzyści wynikających z wykorzystywania welcome packu zarówno w przypadku nowych, jak i powracających do biur pracowników jest wiele. Wśród nich można wymienić m.in. lepszą identyfikację z marką pracodawcy, przyjazne przekazywanie i podkreślanie wartości kluczowych firmy czy namacalne docenienie nowego członka zespołu w organizacji. Pracownicy doceniają takie zabiegi ze strony nowego pracodawcy, a z kolei ci powracający do pracy stacjonarnej nawet ich oczekują, jak potwierdziły wyniki badania „Powrót firm do biura a pandemia Covid-19” z 2021 roku. Wówczas aż 65% zapytanych pracowników ujawniło, że spodziewa się powitalnego upominku od pracodawcy z okazji powrotu do pracy stacjonarnej.

Benefity sportowe doceniane w miejscu pracy

Pandemia wpłynęła na bardzo wiele aspektów pracy. Spowodowała także, że pracownicy zaczęli mocniej doceniać benefity związane z kategorią zdrowia, a pracodawcy zaczęli to uwzględniać również w realizacji pakietów powitalnych dla nowych pracowników. Oprócz listu powitalnego, który jest istotnym elementem welcome packu oraz praktycznych i firmowych gadżetów, w składzie paczki dla pracowników zaczęły się również częściej pojawiać zdrowe przekąski biurowe. Zawartość zestawu coraz chętniej jest wzbogacana przez pracodawców o zdrowe batony, bakalie, ciasta zbożowe. Niektórzy pracodawcy idą nawet o krok dalej, decydując się dołączyć do powitalnego zestawu również świeże owoce.

Rola integracji

Zdarza się, że powitalny welcome pack to nie wszystko. Z okazji pojawienia się na pokładzie nowego pracownika, szczególnie gdy dołącza on na przykład do dedykowanego zespołu specjalistów organizowane są także krótkie spotkania w mniej formalnej i sprzyjającej integracji atmosferze. Może to być firmowe śniadanie, a czasem jak widzimy po zapytaniach otrzymywanych z firm, również event z udziałem dietetyka. Event sokowy jest coraz częściej jednym z pomysłów na zdrową integrację pracowników. – mówi Magdalena Kartasińska – Kwaśnik, dietetyk kliniczny i kierownik działu dietetycznego Dailyfruits.

Elementy zdrowotne, które zyskały większą wartość w budowaniu kultury organizacyjnej po pandemii są obecnie wykorzystywane w bardzo różnych jej obszarach. Najbardziej jest to widoczne w realizacji firmowej integracji i przygotowywania okazjonalnych upominków dla pracowników. Aktualnie coraz więcej działań integracyjnych dotyczy profilaktyki zdrowotnej, powiązanej na przykład ze zdrowym żywieniem, budowaniem odporności i promowaniem aktywności fizycznej. Pomysły na zestawy powitalne dla nowych pracowników także zawierają coraz częściej akcenty zdrowotne.Czytaj więcej: kadry.infor.pl
Źródło informacji: kadry.infor.pl