Biznes

Wsparcie dla przedsiębiorców, którzy chcą powrócić do biznesu

20 lipiec 2021

O wsparcie ze środków unijnych będą mogli starać się mikro-, mali i średni przedsiębiorcy, którzy mimo porażki biznesowej, ponownie rozpoczęli działalność gospodarczą. Udział w programie „Nowy start” umożliwia dostosowanie ich modelu biznesowego do zmieniających się warunków rynkowych i konkurencji. Unijne wsparcie pokrywa 100 proc. kosztów udziału. Budżet finansowany jest z Programu Wiedza Edukacja Rozwój na łączną kwotę 15 mln zł.

źródło: fot. Pixabay

W „Nowym Starcie” mogą wziąć udział przedsiębiorcy, którzy zaprzestali prowadzenia działalności gospodarczej w ciągu 24 miesięcy i ponownie podjęli się prowadzenia firmy w okresie 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu.

Program pozwoli sfinansować indywidualnie dobrane szkolenia i warsztaty oraz doradztwo poszkoleniowe prowadzone przez ekspertów. Celem jest zwiększenie posiadanych i nabycie nowych kompetencji w zakresie zarządzania i umiejętności prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Właściciele firm mogą przeanalizować swoją sytuację z ekspertem oraz skorzystać z wiedzy i doświadczeń innych.

Przedsiębiorcy mają możliwość wyboru jednego z pięciu projektów:

    „Profesjonalny start” – nabór trwa do 31 listopada 2022 r.
    „Nowy start – nowe perspektywy” – nabór trwa do 30 października 2022 r.
    „Ster na cel” – nabór trwa do 30 listopada 2022 r.
    „Drugi start – pewny sukces” – nabór trwa do 30 maja 2023 r.
    „Restart zmiany, które budują” – nabór trwa do 30 maja 2023 r.

Zgłoszenia do projektów szkoleniowych przyjmują operatorzy, do których kontakt znajduje się na stronie internetowej programu „Nowy Start”....


źródło: www.inforfk.pl