Praca

Dwa lata pandemii za nami. Zmieniło się wszystko

21 marzec 2022

Powiedzieć, że ostatnie 24 miesiące pandemii COVID-19 znacząco zmieniły rynek pracy, to nie powiedzieć nic. Pracuj.pl postanowiło zapytać pracowników o ich opinie dotyczące życia zawodowego i sposobów wykonywania obowiązków, a także ewolucję postaw na przestrzeni pandemii.

źródło: fot. pixabay

  - Raport Pracuj.pl „Dwa lata nowej normalności. Pracownicy i kandydaci w nowym świecie pracy” podsumowuje zmiany życia zawodowego w Polsce w obliczu COVID-19.

    - W 2021 roku pracodawcy zamieścili aż 974 294 oferty pracy, co było najwyższym wynikiem w historii serwisu. Bardzo dużą aktywność rekrutacyjną firm zaobserwować można było także w pierwszych dwóch miesiącach 2022 roku.

    - Rosnąca rywalizacja o kadry w wielu branżach przekłada się na zmieniające się podejście kandydatów do procesu starania się o pracę, a także czynniki zniechęcające ich do aplikowania o pracę.

    - O rynku pracy rozmawiać będziemy podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach 25-27 kwietnia. Rejestrację na naszą konferencję znajdziecie tutaj.


24 miesiące funkcjonowania z COVID-19 upłynęły pod znakiem znaczących zmian na rynku pracy. Pierwszy szok z lockdownu przeszedł w odmrażanie gospodarki, a następnie  silny wzrost zapotrzebowania na pracowników. Rytm pracy firm i całych branż zakłócały okresowo kolejne fale pandemii. Mimo licznych trudności nowa normalność okazała się jednak czasem pozytywnych możliwości dla niespodziewanie szerokiego grona uczestników rynku pracy.

Raport Pracuj.pl „Dwa lata nowej normalności. Pracownicy i kandydaci w nowym świecie pracy” podsumowuje zmiany życia zawodowego w Polsce w obliczu COVID-19.

W ostatnich dwóch latach Pracuj.pl przeprowadziło cztery edycje badania. Najnowszy pomiar zrealizowano na początku marca 2022 roku na grupie 964 użytkowników serwisu Pracuj.pl....


czytaj więcej: www.pulshr.pl


autor: km

źródło: www.pulshr.pl