Biznes

Pracodawco, masz pytanie dotyczące zatrudnienia obywatela Ukrainy? Zadzwoń na infolinię Ministerstwa Rodziny!

21 marzec 2022

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej uruchamia infolinię 22 245 61 05 dla pracodawców, którzy będą mieli pytania dotyczące zgłaszania ofert pracy dla obywateli Ukrainy. Pytania będzie można kierować również drogą mailową na adres pracaua@mrips.gov.pl.

źródło: fot. Pixabay

W związku z działaniami wojennymi na terenie Ukrainy do Polski przybywają kolejni poszukujący bezpiecznego schronienia obywatele tego kraju. Obywatele Ukrainy, którzy na skutek rosyjskiej agresji opuścili swoją ojczyznę, będą mogli legalnie przebywać w Polsce przez 18 miesięcy, z możliwością przedłużenia tego okresu. Zostanie im zagwarantowany dostęp do polskiego rynku pracy.

W związku z tym Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej uruchamia infolinię 22 245 61 05 dotyczącą sposobów składania ofert pracy do urzędów pracy i zatrudniania obywateli Ukrainy. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 -15:00. Eksperci będą odpowiadać na pojawiające się pytania i zagadnienia.
Infolinia krok po kroku

Po wybraniu numeru 22 245 61 05:

·    Wybierz 1 jeżeli chcesz uzyskać informacje dotyczące zgłaszania ofert pracy do urzędów pracy.
·    Wybierz 2 jeżeli chcesz uzyskać informacje dotyczące zatrudniania obywateli Ukrainy.

    – Dyżurni eksperci będą odpowiadać na wszelkie pojawiające się pytania i wątpliwości w tym zakresie. Pytania będzie można kierować również drogą mailową na adres pracaua@mrips.gov.pl – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Jesteś pracodawcą i chcesz zatrudnić obywatela?

Jeżeli jesteś pracodawcą i chcesz zatrudnić obywatela Ukrainy zgłoś swoją ofertę pracy poprzez formularz online na stronie https://www.praca.gov.pl lub na email urzędu pracy lub osobiście w najbliższym powiatowym urzędzie pracy (lista teleadresowa urzędów https://psz.praca.gov.pl/wybor-urzedu) lub.

Pamiętaj, aby w uwagach oferty dodać komentarz, że oferta skierowana jest do obywateli Ukrainy....


czytaj więcej: www.gov.pl

źródło: www.gov.pl