Praca

Trzy dni w biurze stają się normą

22 marzec 2022

Prawie 60 procent pracodawców uważa, że straci obecnych i potencjalnych pracowników, jeśli nie „rozgryzie” hybrydowego modelu pracy, wynika z raportu firmy Poly badającego, w jaki sposób organizacje reagują na potrzeby pracowników w zakresie miejsca pracy. Wyniki badania pokazują, że pracownicy odwiedzają biuro trzy dni w tygodniu, przy czym najpopularniejszym dniem jest środa.

źródło: fot. pixabay

   - Badanie Poly „Recruit, Retain and Grow”, analizuje politykę pracy, kulturę i praktyki wellness przez pryzmat ponad 2,5 tysiąca globalnych decydentów biznesowych.

    - Aż 77 proc. firm zmienia aranżację biura, wprowadzając więcej przestrzeni na planie otwartym, miejsc do współpracy, stref ciszy i miejsc do spotkań towarzyskich.

    - Pracownicy są entuzjastami firm, które oferują elastyczność w zakresie miejsca i sposobu pracy oraz zapewniają odpowiednie narzędzia, aby odnieść sukces.


  - W firmie Poly uważamy, że możliwość stworzenia hybrydowego środowiska pracy nie jest ostatecznym celem, ale punktem wyjścia dla organizacji. Nasze najnowsze badania potwierdzają ten punkt widzenia - komentuje John Goodwin, senior vice president of public affairs w Poly.

Jak mówi, pracownicy są entuzjastami firm, które stosują holistyczne podejście do definiowania swojej kultury, oferują elastyczność w zakresie miejsca i sposobu pracy oraz zapewniają odpowiednie narzędzia, aby odnieść sukces.
Zatrzymać pracowników

Jak wynika z badania, rekrutacja oraz zatrzymanie pracowników stają się wyzwaniem: Ponad połowa (56 proc.) wszystkich organizacji uważa, że jeśli nie zajmie się swoimi hybrydowymi procesami i planami pracy, zacznie tracić pracowników i nie będzie w stanie przyciągnąć nowych talentów.

W skali globalnej organizacje już odczuły skutki tej sytuacji – 58 proc. z nich odnotowało większą rotację pracowników od początku pandemii....


czytaj więcej: www.pulshr.pl


autor: pt

źródło: www.pulshr.pl