Prawo

Morawiecki: 1 mld zł na ochronę zdrowia, 800 mln dla osób niepełnosprawnych

24 wrzesień 2021

Mam niewątpliwą przyjemność zakomunikowania nowelizacji budżetu - powiedział podczas wtorkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki. - Rada Ministrów chce postawić zwłaszcza na zdrowie. Ochrona zdrowia dzięki ustaleniom zyska 1 mld złotych, a Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - 0,8 mld zł.

źródło: fot. Pixabay

   - Podczas wtorkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowelizacji budżetu.

    - Nie zasypiamy gruszek w popiele; oprócz tego, że już ten rok będzie absolutnie rekordowy z punktu widzenia wydatków na zdrowie, częściowo dlatego że jest COVID, ale nie tylko - powiedział premier

    - Podczas konferencji prasowej wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował o zwiększeniu grupy, która szczepiona będzie trzecią dawką


1 mld na ochronę zdrowia, 800 mln na PRFON

Podczas wtorkowej konferencji Kancelarii Prezesa Rady Ministrów premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowelizacji budżetu:

  - Rada Ministrów zdecydowała się te środki przeznaczyć po pierwsze na zdrowie, na zwiększenie budżetu Narodowego Funduszu Zdrowia - mówił Morawiecki. - Wiele wycen będzie ulegało zmianie.

Część funduszy zostanie przeznaczona również na wynagrodzenia i uczelnie, które zajmują się kształceniem przyszłych medyków, jak podkreślił Morawiecki, "jakże potrzebnych po to, żeby nadrobić te wielkie deficyty z poprzednich 30 lat".

  - Nie zasypiamy gruszek w popiele; oprócz tego, że już ten rok będzie absolutnie rekordowy z punktu widzenia wydatków na zdrowie, częściowo dlatego że jest COVID, ale nie tylko. Także dlatego, że wygospodarowaliśmy maksymalne kwoty właśnie na zdrowie - podkreślił premier.

Ponadto 800 mln złotych to kwota, która zostanie przeznaczona na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych....


autor: Katarzyna Mieczkowska

źródło: www.rynekzdrowia.pl