Aktualności
Wersja Start

Wersja Start

0.00 pln

za 3 ogłoszenia

 • 30 dni emisji
 • 1 województwo
 • 2 kategorie

Wersja START to powitalny pakiet WERBEO.
Aby skorzystać z promocji kliknij 'Rozpocznij'.

Rozpocznij

Dodaj trzy darmowe ogłoszenia. Po 30 dniach emisji będziesz mógł wybrać wersję: BASIC, PREMIUM lub BUSINESS.

W standardzie

 • Logo firmy
 • Automatyczne powiadomienia

Jak znaleźć pracę?

Zaufaj nam – nikt tak bardzo jak my nie rozumie potrzeb
osób z niepełnosprawnością w zakresie ich aktywizacji zawodowej

Jak znaleźć pracę?

Skoro już odwiedziłeś nasz serwis, zapewne wiesz, jakiej pracy poszukujesz, ale czy na pewno przeanalizowałeś wszelkie aspekty Twojego działania przed aplikowaniem na konkretne stanowisko? Przedstawimy Ci kilka istotnych czynności, nad którymi powinieneś się pochylić, a które zwiększą Twoje szanse na znalezienie zatrudnienia, a nam ułatwią dobór optymalnej dla Twojej osoby oferty.

Diagnoza umiejętności, doświadczenia, oczekiwań i możliwości

Zweryfikuj swoje umiejętności, zastanów się co potrafisz robić, co robisz najlepiej, a przede wszystkim co chciałbyś robić, oczywiście uwzględniając własne możliwości. Zastanów się, jakie są Twoje oczekiwania i czy nie są zbyt wygórowane. Czy aby Twoje CV nie wymaga zmiany lub stworzenia go od nowa?

Pokaż dlaczego warto Cię zatrudnić

Opisz siebie językiem korzyści i sukcesu, oczywiście uwzględniając realia dotychczasowych osiągnięć i predyspozycji. Profesjonalne CV powinno przedstawiać Twoje najważniejsze osiągnięcia zawodowe. Zastanów się, jakie największe korzyści udało Ci się zapewnić dotychczas pracodawcom oraz jakie może udać Ci się zagwarantować. Zapisz je i zacznij traktować jako swoje sukcesy, a następnie przenieś do CV. To właśnie tym różnisz się od innych kandydatów!

Zastanów się, jakiego rodzaju pracę możesz wykonywać

Zastanów się, jakiego rodzaju pracę możesz wykonywać, aby Twoje ograniczenia, wynikające z posiadanego stopnia niepełnosprawności i schorzenia nie stanowiły dla Ciebie bariery w jej wykonywaniu. Przede wszystkim czy ma być to praca stacjonarna czy zdalna. Jakiego rodzaju udogodnienia pracodawca powinien Ci zapewnić w pracy stacjonarnej? Jaką odległość jesteś w stanie pokonać, aby dojeżdżać do pracy?

 • Przy tworzeniu profesjonalnego CV możesz skorzystać z dostępnego na stronach portalu WERBEO.PL kreatora tego dokumentu. Masz już dobrze napisane CV, stwórz konto w naszym serwisie, dokładnie wypełnij wszystkie pola formularza i korzystaj bezpłatnie z funkcjonalności naszego serwisu.
 • Czekaj na oferty pracy powiązane z Twoim profilem zawodowym lub kontakt z naszym działem rekrutacji. Możesz także przeglądać i subskrybować samodzielnie pojawiające się w WERBEO oferty pracy. Jeśli ilość napływających do Ciebie ofert nie jest satysfakcjonująca zastanów się, czy przedstawione przez Ciebie w CV warunki nie są zbyt wygórowane lub też czy nie warto zmodyfikować i rozszerzyć swojego profilu zawodowego, skorzystać z dodatkowych szkoleń czy kursów. Zawsze możesz zadzwonić na infolinię WERBEO i skorzystać z pomocy naszych doradców zawodowych.
 • Portal WERBEO to jedyny profesjonalny serwis pracy dla osób z niepełnosprawnością. Posiadamy największą bazę kandydatów do pracy oraz ofert pracy. Z nami znacznie zwiększysz możliwość podjęcia pracy, z nami zawsze możesz zmienić swoją dotychczasową pracę na lepszą. Oszczędzimy Twój czas, doradzimy, zapewnimy profesjonalne doradztwo oraz przygotujemy indywidualną ścieżkę Twojego rozwoju. Z wielkim zadowoleniem będziemy śledzić ścieżkę Twoich sukcesów zawodowych.

Pierwsze wrażenie

Pierwszy kontakt z pracodawcą następuje zazwyczaj poprzez złożenie dokumentów aplikacyjnych – CV i LISTU MOTYWACYJNEGO, dlatego ważne jest, by były one przygotowane w sposób staranny i zachęcający do zapoznania się z ich zawartością.

Powinny wyróżniać się formą i treścią, by stanowiły czytelną odpowiedź na wymagania pracodawców.

Serwis WERBEO.PL udostępnia nieodpłatnie profesjonalny kreator CV oraz umożliwia zarządzanie swoim kontem, informacjami w nim zawartymi wraz z otrzymywanymi ofertami pracy.

Analiza oferty pracy

Przygotowanie dokumentów aplikacyjnych należy rozpocząć od dokładnego zapoznania się z treścią ofertą pracy, na którą odpowiadamy.

Jeżeli składasz dokumenty aplikacyjne z własnej inicjatywy, tj. w sytuacji, kiedy pracodawca nie ogłasza wolnych miejsc pracy, musimy zastanowić się, jakie może on mieć oczekiwania i wymagania względem potencjalnych kandydatów.

Dokumenty aplikacyjne

Celem dokumentów aplikacyjnych jest uzyskanie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną.

Możesz go osiągnąć poprzez zaprezentowanie pracodawcy swoich kwalifikacji, umiejętności, wszystkich swoich mocnych stron, które mógłbyś wykorzystać pracując efektywnie na stanowisku, o które się starasz.

Rozmowa kwalifikacyjna natomiast jest kolejnym krokiem do osiągnięcia głównego celu, jakim jest zatrudnienie.

Spełnianie wymagań

Po dokonaniu analizy oferty pracy, zastanów się, czy i w jakim stopniu spełniasz wymagania pracodawcy oraz w jaki sposób możesz go o tym przekonać. 

Wymagania stawiane kandydatom przez pracodawców zazwyczaj można podzielić na dwie kategorie:

 • twarde – dotyczące konkretnych, dobrze opisanych, często formalnych wymagań, takich jak: wykształcenie, posiadanie określonych certyfikatów i uprawnień, odbytych szkoleń, umiejętności, doświadczenie, pełnienie określonych obowiązków, znajomości języków obcych
 • miękkie – dotyczące predyspozycji, postaw, cech charakteru, wyznawanych wartości.

Opracowanie CV

Po przeanalizowaniu wymagań i oczekiwań pracodawcy oraz swoich zasobów, które mógłbyś wykorzystać w oferowanej pracy, przystąp do redagowania Curriculum Vitae (CV).

CV powinno zawierać wszystkie podstawowe DANE TELEADRESOWE, umożliwiające pracodawcy szybki i skuteczny kontakt z kandydatem. Można dołączyć także swoją FOTOGRAFIĘ, dbając by była ona  dostosowana do okoliczności.

Pozostałymi informacjami znajdującymi się w CV jest wskazanie CELU ZAWODOWEGO, WYKSZTAŁCENIA, DOŚWIADCZENIA - DOTYCHCZASOWEGO ZATRUDNIENIA, UMIEJĘTNOŚCI, ZAINTERESOWAŃ. 

Zdarza się, że kandydat aplikujący na dane stanowisko jest proszony o przedstawianie przyszłemu pracodawcy także listu motywacyjnego.

List motywacyjny, z racji swej narracyjnej formy, w porównaniu z cv, da Ci większą swobodę wypowiedzi. Pozwoli poszerzyć i rozwinąć wybrane fakty zawarte w CV oraz ustosunkować się do wymogów miękkich – poprzez opisanie konkretnych sytuacji, w których ujawniły się wymagane przez pracodawcę cechy, umiejętności czy postawy.

W swej formie, list motywacyjny nie powinien odbiegać od standardów przyjętych dla korespondencji formalnej.

Czym jest rozmowa kwalifikacyjna?

Rozmowa kwalifikacyjna, inaczej zwana rozmową rekrutacyjną, interview lub wywiadem, jest jednym z podstawowych narzędzi w procesie rekrutacji kandydatów. Jej celem jest nawiązanie bezpośredniego kontaktu z kandydatem starającym się o pracę.

Osoba przeprowadzająca rozmowę poprzez dobór odpowiednich pytań zdobywa informacje o Tobie jako kandydacie, weryfikuje Twoje doświadczenie zawodowe, przygotowanie merytoryczne, cechy osobowości i motywację do podjęcia pracy.

Dla kandydata rozmowa rekrutacyjna stanowi okazję, aby dowiedzieć się czegoś o firmie i stanowisku, o które się ubiega.

Dobre praktyki przed rozmową kwalifikacyjną

 • zbierz jak najwięcej informacji o firmie (profil działalności, historia firmy, pozycja firmy na rynku itp.,
 • sprawdź, jak dojechać na miejsce rozmowy oraz ile czasu zajmie Ci dotarcie na wyznaczone miejsce (uwzględniając niespodziewane sytuacje),
 • zastanów się, jakie pytania może zadać pracodawca i jak można na nie odpowiedzieć, dokładnie przeanalizuj swoje CV, przygotuj krótkie odpowiedzi,
 • przygotuj pytania, jakie będziesz chciał zadać podczas rozmowy, np. zakres obowiązków, z kim będziesz współpracował itp.,
 • zadbaj o odpowiedni i stosowny strój.

Dobre praktyki w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej

 • poczekaj, aż osoba prowadząca wywiad wskaże Ci miejsce,
 • wykazuj zainteresowanie rozmową - bądź dobrym słuchaczem, ale zadawaj też pytania,
 • pamiętaj o logice wypowiedzi (odpowiadamy precyzyjnie na zadawane pytania),
 • utrzymuj kontakt wzrokowy z pracodawcą,
 • sprawiaj wrażenie osoby pewnej siebie, lecz nie aroganckiej,
 • podkreślaj swoje wcześniejsze osiągnięcia, ale zachowując umiar,
 • bądź nastawiony optymistycznie – uśmiechaj się,
 • kończąc rozmowę podziękuj rozmówcy za poświęcony czas.

Szansa na sukces

Sukces Twojej rozmowy z pracodawcą zależy od tego, czy wspólnie znajdziecie płaszczyznę porozumienia. Pracodawca szuka pracownika, który posiada przydatne w jego firmie umiejętności i predyspozycje.

Aby zostać zatrudnionym, oprócz posiadania wymaganych kwalifikacji, musisz przekonać rekrutującego, iż to właśnie Ty najlepiej zaspokoisz jego personalne potrzeby.

Do góry

Wygeneruj profesjonalne CV

Załóż bezpłatne konto i wygeneruj profesjonalne CV
w kilka minut.

Załóż konto

Zobacz nasze wzory CV:

Zobacz jak Werbeo pomaga w karierze

Zapewnimy Ci profesjonalne doradztwo oraz przygotujemy indywidualną
ścieżkę Twojego zawodowego rozwoju.

1

wyślij do nas
swoje CV

2

uzupełnij profil
w parę minut

3

aplikuj jednym
kliknięciem

Historia sukcesów

Zobacz, co sądzą o nas osoby, które zdecydowały się na współpracę z WERBEO.
Zatrudnienie to dla osób niepełnosprawnych nie tylko szansa na stabilizację finansową, ale też z pewnością forma autoterapii. Dzięki WERBEO masz szansę pracować na różnych stanowiskach, przy wielu ciekawych projektach.
Kamila
Kraków
Mieszkam w Malborku a pracuje w Krakowie! Ale nie muszę codziennie dojeżdżać :) Dzięki WERBEO znalazłem zdalną pracę. Wymaga to ode mnie samodyscypliny, ale wreszcie jestem bardziej samodzielny i niezależny - także finansowo.
Krystian
Malbork
Dzięki WERBEO znalazłem zajęcie odpowiadające mojemu wyksztalceniu i doświadczeniu. Dzięki zatrudnieniu w formie telepracy, mogę pogodzić pracę z obowiązkami wynikającymi z mojej edukacji. Rekomenduję więc z pełnym przekonaniem WERBEO!
Michał
Katowice

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.

×

Portal Pracy dla Osób z Niepełnosprawnościami

Wersja mobilna już wkrótce

Ciężko pracujemy nad wersją mobilną...

Tymczasem wypróbuj wersję na komputer.