Praca

8-godzinny dzień pracy to iluzja, a wystarczy zmienić jedną rzecz

16 listopad 2021

E-maile i telefony, biurowe plotki ze współpracownikami przy kawie, przeglądanie mediów społecznościowych - rozpraszacze potrafią znacznie zmniejszyć efektywność pracowników.

źródło: fot. pixabay

    - Blisko 44 proc. badanych przez serwis kariery LiveCareer Polska przyznaje, że zdarza im się pracować nieefektywnie, np. nie kończyć zadań na czas, odwlekać pracę lub zajmować się w tym czasie czymś innym.

    - Głównym czynnikiem, który odciąga Polaków od pracy, jest internet.

    - Na jedzenie posiłków, rozmowy ze współpracownikami, korzystanie z toalety, palenie papierosów itp. przeciętny pracownik w Polsce traci średnio 1 godzinę i 18 minut w ciągu dnia.


Serwis kariery LiveCareer Polska przeprowadził badanie, w którym zapytano o wydajność w miejscu pracy. Wyniki ankiety pokazują, że 8-godzinny dzień pracy to iluzja, a gwarantowany przez Kodeks pracy kwadrans przerwy w ciągu dnia to dla Polaków stanowczo za mało.

Blisko 44 proc. badanych przyznaje, że zdarza im się pracować nieefektywnie, np. nie kończyć zadań na czas, odwlekać pracę lub zajmować się w tym czasie czymś innym. Co ciekawe, tylko 45 proc. z nich miewa z tego powodu wyrzuty sumienia.

Rozpraszacze w miejscu pracy

Głównym czynnikiem, który odciąga Polaków od pracy, jest internet. Badanie o marnowaniu czasu w pracy wykazało, że aż 70 proc. najmłodszych pracowników (18-25 lat) w godzinach pracy korzysta z internetu w celach prywatnych. Ponad 65 proc. osób, które korzystają z internetu w trakcie pracy, używa w tym celu prywatnego telefonu.

W godzinach pracy najchętniej korzystamy z Messengera (48 proc.), Facebooka (43 proc.), YouTuba (31 proc.), WhatsAppa (27 proc.) i Instagrama (20 proc.). Jednak najwięcej czasu zabiera nam TikTok - wśród 14 proc. użytkowników, którzy korzystają z niego w trakcie pracy, co piąty spędza na nim od 1 do 2 godzin, a co siedemnasty - ponad 4 godziny w trakcie 8-godzinnego dnia pracy....


czytaj więcej: www.pulshr.pl


autor: jk

źródło: www.pulshr.pl