Praca

Stabilnie na rynku pracy. Eurostat publikuje dane o bezrobociu

06 grudzień 2021

Październik był kolejnym dobrym miesiącem dla rynku pracy w Polsce. Z danych Eurostatu wynika, że Polska nadal jest w czołówce państw Unii Europejskiej z najniższym bezrobociem. Wypadamy znacznie lepiej niż unijna średnia.

źródło: fot. pixabay

Z danych Eurostatu wynika, że w końcu października br. bez pracy w Polsce było 574 tys. osób, a stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 3,4 proc. i była na podobnym poziomie jak we wrześniu.  Daje nam to czwarte miejsce w zestawieniu państw unijnych. Niższym bezrobociem mogą wykazać się tylko Czechy (2,6 proc.), Holandia (2,9 proc.) oraz Niemcy (3.3 proc.)

    Sytuacja na rynku pracy jest stabilna, a dane Eurostatu są tego najlepszym dowodem. Z kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa wychodzimy mniej poturbowani niż inne kraje Unii Europejskiej. To dowód na skuteczność instrumentów, które wdrożyliśmy, żeby uratować miejsca pracy w okresie zamrożenia gospodarki – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Stopa bezrobocia w Polsce utrzymuje się na dużo niższym poziomie niż unijna średnia, która w październiku wyniosła 6,7 proc., tyle samo co we wrześniu. Z kolei dla państw strefy euro średnia to 7,3 proc, co oznacza spadek miesiąc do miesiąca o 0,1 pkt. proc....


źródło: www.gov.pl