Kariera

Ta branża rekrutuje hurtem - po kilkadziesiąt osób za jednym razem. I nie oszczędza na pensjach

14 styczeń 2022

O 40 proc. wzrosła w ostatnim roku liczba zapytań kierowanych do firmy Michael Page w sprawie rekrutacji w sektorze IT. Z jednej strony powodem jest przyspieszona cyfryzacja i wzrost zapotrzebowania na specjalistów IT. Z drugiej coraz więcej firm z zagranicznym kapitałem otwiera w Polsce swoje struktury, a dzięki możliwościom, które otworzyła przed nami praca zdalna, polscy kandydaci mogą swobodnie wybierać w ofertach pracy międzynarodowych organizacji.

źródło: fot. pixabay

   - W związku z dynamicznym wzrostem zapotrzebowania na specjalistów z obszaru IT nawet kilka razy częściej niż przed pandemią spotykamy się z rekrutacjami wolumenowymi (dotyczącymi co najmniej 30 osób) - zauważa Piotr Jeziorski.

    - Dynamiczny wzrost zapotrzebowania na pracowników IT naturalnie przekłada się na wyższe płace. W ostatnim roku wynagrodzenia specjalistów z tej branży wzrosły nawet o 30-40 proc.

    - Od lipca tego roku specjaliści z sześciu krajów  - Białorusi, Armenii, Gruzji, Mołdawii, Rosji i Ukrainy, mogą skorzystać ze specjalnej wizy Poland. Business Harbour, która umożliwia aplikowanie o pracę w Polsce bez konieczności uzyskania stosownego pozwolenia.


Przyspieszona w czasie pandemii cyfryzacja i upowszechnienie pracy zdalnej wpływają na zwiększony popyt na pracowników w obszarze IT. Rosnące zainteresowanie rozwiązaniami chmurowymi w firmach, wzrost zapotrzebowania na ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa oraz z obszaru analizy, przetwarzania oraz przechowywania danych wpływa na zapotrzebowanie na pracowników z branży IT.

  - W związku z dynamicznym wzrostem zapotrzebowania na specjalistów z obszaru IT nawet kilka razy częściej niż przed pandemią spotykamy się z rekrutacjami wolumenowymi (dotyczącymi co najmniej 30 osób). Oprócz mocno poszukiwanych programistów, licznych ofert pracy mogą spodziewać się także m.in. specjaliści ds. systemów ERP, konsultanci SAP, analitycy danych oraz project managerowie. Od początku roku zwiększyło się zapotrzebowanie na pracowników, którzy zajmują średnią pozycję w hierarchii firmy (Mid) – obecnie liczba ofert pracy dla osób z 2-3 letnim doświadczeniem przekracza 50 proc., na co wskazuje raport Knight Frank, opracowany wspólnie z firmą Michael Page - zauważa Piotr Jeziorski z firmy Michael Page....


czytaj więcej: www.pulshr.pl


autor: km

źródło: www.pulshr.pl