06 listopad 2020
źródło: fot. pixabay, www.pulshr.pl
Pierwsza fala epidemii koronawirusa stała się dużym wyzwaniem dla pracodawców i pracowników. Praca zdalna, do tej pory traktowana przede wszystkim jako benefit, stała się codziennością w zdecydowanej większości polskich firm.
Jak wynika z raportu "Bezpieczeństwo pracy w Polsce 2020. Wpływ pandemii koronawirusa a polski rynek pracy", przygotowanego przez Koalicję Bezpieczni w Pracy, przed pandemią tylko 16 proc. pracodawców umożliwiało pracownikom prace zdalną. W czasie pandemii odsetek ten urósł do 95 proc. Wprowadzenie pracy zdalnej, było bowiem jednym z działań Prowadzony w firmach w ramach walki z rozprzestrzenianiem się pandemii.
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej we wrześniu 2020 roku opracowało wstępny projekt zmian w Kodeksie pracy. Ten zakłada m.in. likwidację przestarzałego modelu telepracy i zastąpienie go właśnie pracą zdalną.
Serwisowi PulsHR.pl udało się dotrzeć do projektu przygotowanego przez resort. Zgodnie z przygotowanymi zapisami, praca zdalna będzie mogła być wykonywana całkowicie lub częściowo poza siedzibą pracodawcy lub poza innym stałym miejscem świadczenia pracy, określonym w umowie o pracę lub wskazanym przez pracodawcę....
czytaj więcej: www.pulshr.pl
autor: km
źródło: www.pulshr.pl
23 kwiecień 2025
27 marzec 2025
26 marzec 2025
25 marzec 2025