Praca

Kompletnie nowe zagrożenie dla firm. To ostatni moment, kiedy trzeba bić na alarm

06 grudzień 2021

Wkrótce pracodawcy będą musieli mierzyć się z zupełnie nowymi zagrożeniami, tj. ze zwiększoną absencją i rotacją pracowników, a także ich niższą produktywnością. Wszystko z powodu wypalenia zawodowego, które odczuwa ponad 65 proc. Polaków.

źródło: fot. pixabay

   - Z sondażu przeprowadzonego przez UCE Research i Syno Poland dla platformy ePsycholodzy.pl wśród pracujących Polaków wynika, że aż 65,3 proc. z nich odczuwa symptomy wypalenia zawodowego.

    - Wśród objawów Polacy przeważnie wskazują dręczące poczucie fizycznego i psychicznego wyczerpania, a także brak satysfakcji z pracy oraz motywacji do działania.

    - Pracodawcy powinni więc zwracać większą uwagę na kilka elementów prowadzących do tego problemu. Muszą m.in. zacząć sprawiedliwie traktować podwładnych, a także rozsądnie obciążać ich pracą.


Z sondażu przeprowadzonego przez UCE Research i Syno Poland dla platformy ePsycholodzy.pl wśród pracujących Polaków wychodzi, że aż 65,3 proc. z nich odczuwa symptomy wypalenia zawodowego. 27 proc. rodaków nie ma żadnych objawów, a 7,7 proc. nie jest w stanie tego ocenić.

Jak stwierdza Michał Pajdak, współautor badania i członek zarządu platformy ePsycholodzy.pl, to ostatni moment, kiedy należy bić na alarm. Wyniki badania wyraźnie wskazują na to, że wkrótce pracodawcy będą musieli mierzyć się z zupełnie nowymi zagrożeniami, tj. ze zwiększoną absencją i rotacją pracowników, a także ich niższą produktywnością....


czytaj więcej: www.pulshr.pl


autor: jk

źródło: www.pulshr.pl