Kariera

Rusza trzecia edycja Akademii Menadżera Innowacji. Firmy mogą przeszkolić kadrę

28 kwiecień 2021

Do 21 maja br. przedsiębiorcy mogą się zgłaszać do projektu szkoleniowo-doradczego Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, przygotowującego właścicieli i kadrę zarządzającą do sprawnego wdrażania innowacyjnych procesów, produktów i usług w przedsiębiorstwach - podała PARP.

źródło: fot. pixabay

  • Jak poinformowała we wtorkowym komunikacie PARP, przedstawiciele firm - bez względu na branżę i jej wielkość - mogą do 21 maja br. zgłaszać się do udziału w trzeciej edycji Akademii Menadżera Innowacji (AMI).
  • To autorski projekt szkoleniowo-doradczy realizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.
  • "AMI przygotowuje właścicieli i kadrę zarządzającą do sprawnego wdrażania innowacyjnych procesów, produktów i usług w przedsiębiorstwach. Zwieńczeniem ukończenia Akademii jest plan wdrożenia zmian w przedsiębiorstwie" - czytamy.

Udział w AMI jest płatny, ale przedsiębiorcy mogą liczyć na dofinansowanie ze środków unijnych - do 80 proc. w przypadku mikro-, małych i średnich firm oraz do 50 proc. w przypadku dużych przedsiębiorstw.

"To już trzecia edycja tego projektu. To oznacza, że cieszy się on coraz większą popularnością. Pomimo pandemii, menedżerowie chcą poszerzać swoje horyzonty i pogłębiać wiedzę dotyczącą wdrażania innowacyjnych rozwiązań w firmach, a także służącą umacnianiu ich pozycji rynkowej. Żyjemy w czasach, w których otoczenie biznesowe podlega nieustannej zmianie, a Akademia Menadżera Innowacji oferuje know-how oraz narzędzia, które w przyszłości pozwolą przedsiębiorcom nadążyć za nimi" - powiedział cytowany w komunikacie wiceminister rozwoju, pracy i technologii Grzegorz Piechowiak.

Jak podał PARP, w pierwszej edycji programu wzięło udział kilkudziesięciu pracowników z 16 firm. W drugiej edycji było 86 osób z 26 firm.

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda podkreśla, że wsparcie doradcze doświadczonych praktyków biznesu we wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań daje szansę na rozwój firm w nowych obszarach działalności oraz działanie w dużo większej skali.

"Akademia Menadżera Innowacji oferuje rynkową wiedzę i doświadczenie najlepszych ekspertów nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem. Sprawdzony model szkoleniowy to recepta na sukces" - powiedział Buda....


czytaj więcej: www.pulshr.pl


autor: PAP/JP

źródło: www.pulshr.pl