Jak znaleźć pracownika?

Zatrudniaj z fachowcami – agencji pracy jest sporo, tylko my specjalizujemy się wyłącznie w zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością.

Dane statystyczne

Populacja osób z niepełnosprawnością w Polsce może liczyć od 4,9 mln osób do nawet 7,7 mln osób.

Zdolnych do pracy w wieku produkcyjnym jest ok. 2 miliony. W połowie 2017 r. pracowało 463 tys. osób z niepełnosprawnością. To zaledwie co czwarta osoba w wieku produkcyjnym.

W 2017 roku ponad 264,7 tys. osób niepełnosprawnych jest zatrudnionych przez 29,6 tys. pracodawców, którzy pobierają dofinansowania do ich wynagrodzeń z PFRON. Widoczny jest systematyczny wzrost zatrudnienia osób z niepełnosprawnością u pracodawców na otwartym rynku pracy.

Średnia unijna w zatrudnieniu to ok. 50%, w Polsce to zaledwie 27%. Te dane wskazują jednoznacznie jak wiele jest jeszcze do zrobienia.

Problem

Skomplikowany proces zatrudnienia? Gdzie szukać kandydatów? Jak z nimi rozmawiać? Samodzielne próby znalezienia odpowiednich pracowników najczęściej kończyły się niepowodzeniem?

Odmienna specyfika prowadzenia dokumentacji kadrowej? Kontrole PFRON i złożone procedury uzyskiwania dofinansowań, stereotypy dotyczące osób z niepełnosprawnością, brak świadomości w zakresie obszarów działań możliwych do zagospodarowania w formie telperacy? Jak wystąpić o dofinansowanie?

Cel

Zatrudnienie pracowników  z niepełnosprawnością z określonymi umiejętnościami, dzięki którym uda się uzyskać pożądany efekt pracy oraz uzyskać znaczące oszczędności.

Z Werbeo o nic nie musisz się martwić

  • Rozpocznij od identyfikacji specyfiki działalności Twojej firmy i określ obszary, w których osoby z niepełnosprawnością mogą wspomóc już istniejące procesy lub zagospodarować te dotychczas odkładane na później, ale również ważne z punktu widzenia pracodawcy. Określ obszary pracy stacjonarnej oraz te możliwe do zrealizowania w formie telepracy.
  • Dodaj ogłoszenia o rekrutacji do portalu WERBEO.
  • Wspomóż działania rekrutacyjne zleceniem indywidualnej rekrutacji do WERBEO.
  • Wyliczymy potencjalne oszczędności z zatrudnienia i przychody z efektu pracy, przedstawiamy je na konkretnych liczbach, przystępujemy do rekrutacji, tworzymy całe działy pracowników oraz wypełniamy nimi poszczególne stanowiska - są to osoby z odpowiednimi kwalifikacjami do wypełniania określonych czynności, jeśli zaś takich nam brakuje – szkolimy je. 
  • Doradzamy w tworzeniu teczki pracownika, kompletujemy dokumentację, zapewniamy doradztwo w zakresie specyfiki zatrudniania osób niepełnosprawnych.
  • Zapewniamy replacement pracowników. Szukamy rozwiązań, które zapewnią ciągłość zatrudnienia i funkcjonowania firmy oraz takich, które zapewnią poczucie bezpieczeństwa pracownikom.
  • Możemy przejąć nadzór nad efektem pracy osób z niepełnosprawnością. Jako zewnętrzna jednostka, dbamy, aby efekty ich pracy były dla pracodawcy zadowalające. 
  • Zapewniamy kompleksowość naszych usług, staramy się jak najmniej absorbować pracodawcę, przejmujemy na siebie większość lub nawet całość obowiązków. Na tym polega kompleksowość naszych usług.

Dlaczego Werbeo?

Nasz sukces wynika z tego, że my zajmujemy się tylko tą, ściśle określoną branżą – rekrutacją osób z niepełnosprawnością. Jesteśmy specjalistami, przygotowywaliśmy się do tego od wielu lat, często uczyliśmy się  na własnych błędach.

Mamy odpowiednie doświadczenie i własne narzędzia, np. własny, jedyny w Polsce portal rekrutacyjny przeznaczony dla kandydatów z niepełnosprawnością, wyspecjalizowanych pracowników, aplikacje wspomagające procesy rekrutacyjne i zatrudnieniowe.

Jesteśmy nowocześni, nadążamy za postępem technologicznym, możliwościami i zmieniającym się rynkiem.

Posiadamy ogromną, tworzoną przez lata bazę kandydatów i pracowników. Nasza marka - wyrobiliśmy sobie na przestrzeni kilkunastu lat działalności spore zaufanie i to nie tylko wśród pracodawców, ale również samych osób niepełnosprawnych.