Prawo

Będą zmiany w składaniu rocznego PIT w urzędzie skarbowym

06 grudzień 2021

Już niebawem nastąpią zmiany w składaniu rocznego rozliczenia podatku PIT. Ministerstwo Finansów chce, by deklarację PIT można było złożyć w dowolnym urzędzie skarbowym.

źródło: fot. pixabay

Wszystko wskazuje na to, że być może już w przyszłym roku podatnik zwolniony będzie z obowiązku składania swojej deklaracji PIT w ściśle określonym urzędzie skarbowym. O planowanych zmianach poinformowała wiceminister finansów Magdalena Rzeczkowska.

PIT złożysz w dowolnym urzędzie skarbowym

Zmiana nad którą pracuje resort finansów dotyczy zwolnienia podatników z często uciążliwego obowiązku składania rocznego zeznania podatku PIT w urzędzie skarbowym właściwym dla podatnika.

,,Podatnik nie będzie związany z konkretnym urzędem skarbowym (...). Planujemy wdrożenie takich funkcjonalności na przestrzeni przyszłego roku. Podatnik będzie mógł składać deklarację w jakimkolwiek miejscu w Polsce, niezależnie od miejsca zamieszkania czy prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce" – poinformowała Magdalena Rzeczkowska, wiceminister finansów i szefowa Krajowej Administracji Skarbowej, podaje serwis ISBnews.pl....


czytaj więcej: www.pit.pl


autor: Iwona Maczalska

źródło: www.pit.pl