Prawo

Fiskus nie będzie karał za złożenie deklaracji po terminie, jeśli zawiedzie e-system - MF odpowiedziało na pytanie „Rzeczpospolitej"

13 listopad 2019

Podatnik nie może ponosić negatywnych konsekwencji, jeśli spóźnił się ze złożeniem deklaracji ze względu na błąd systemu elektronicznego.

źródło: www.sxc.hu, www.rp.pl

Ministerstwo Finansów zapewnia, że podatnicy, którzy złożyli deklaracje po terminie ze względu na nieprawidłowe działanie systemu elektronicznego, nie mogą być karani na podstawie przepisów kodeksu karnego skarbowego.

To odpowiedź na pytanie „Rzeczpospolitej" w sprawie pism, które urzędy skarbowe wysyłają niektórym podatnikom. Przykładem jest przedsiębiorca z Warszawy, który otrzymał wezwanie w sprawie nieterminowego złożenia deklaracji VAT-7 w związku z prowadzonym postępowaniem o wykroczenie skarbowe z art. 56 par. 4 kodeksu karnego skarbowego. Przepis ten stanowi, że za niezłożenie deklaracji w terminie grozi kara grzywny.

Przedsiębiorca składał VAT-7 za pomocą środków komunikacji elektronicznej w ostatnim dniu terminu. ...

czytaj więcej: www.rp.pl


autor: Monika Pogroszewska

źródło: www.rp.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.

×

Portal Pracy dla Osób z Niepełnosprawnościami

Wersja mobilna już wkrótce

Ciężko pracujemy nad wersją mobilną...

Tymczasem wypróbuj wersję na komputer.