Praca

Siedzenie w pracy odchodzi do lamusa. Praca zdalna coraz popularniejsza

13 listopad 2019

Praca zdalna staje się standardem w dzisiejszych czasach. Rząd Japonii wystosował nawet prośbę do firm oraz innych organizacji o promowanie takiej formy wykonywania obowiązków przez pracowników.

źródło: www.biznesinfo.pl

Praca zdalna standardem w obecnych czasach

Praca zdalna staje się standardem w dzisiejszych czasach i wiele szanujących się firm nie odmawia wykonywania obowiązków swoim pracownikom w takiej formie. Rząd Japonii niedawno poprosił firmy oraz inne organizacje o promowanie telepracy i zachęcenie ludzi do pracy z domu. Chodzi o zmniejszenie korków, które jest bardzo potrzebne i przyda się podczas przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio i Paraolimpiady.

Wyniki kampanii

W kampanii od końca lipca do początku września wzięło udział około 680 000 osób z prawie 2900 firm i organizacji. Większość ich pracowników pracowała z domu lub w lokalizacjach innych niż ich miejsca pracy. Analizy danych GPS z telefonów komórkowych okazały się obiecujące i wykazały ogromną skuteczność kampanii rządu. Liczba ludzi, którzy poruszali się samochodami po Tokio spadła o 9,2 procent dziennie w dni powszednie.
Promocja telepracy będzie kontynuowana

Rząd Japonii twierdzi, że będzie szukał sposobów na dalszą promocję pracy zdalnej, aby ruch drogowy podczas przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich został zadowalająco zmniejszony i nie zablokował miasta. ...

czytaj więcej: www.biznesinfo.pl


autor: Justyna Klimaszko

źródło: www.biznesinfo.pl