Praca

EEC Trends. 25 lutego w Warszawie o przyszłości rynku pracy

14 luty 2020

W roku 2019 słowem kluczem, które charakteryzowało rynek pracy, było hasło "rynek pracownika". Dużo mówiło się także o rekordowo niskim bezrobociu (5,2 proc. w grudniu 2019). Zgodnie z prognozami Narodowego Banku Polskiego na kolejny rok, trend się utrzyma i pod koniec 2020 stopa bezrobocia wynieść może nawet 3,8 proc. Między innymi o tym, jak poradzić sobie z brakiem pracowników rozmawiać będziemy 25 lutego podczas konferencji EEC Trends, nowej odsłonie cyklu „Zmieniamy Polski Przemysł”.

źródło: fot.fotolia, www.pulshr.pl

  • 25 lutego 2020 w Warszawie odbędzie EEC Trends, nowe wydarzenie, które zastąpi cykl Zmieniamy Polski Przemysł.
  • Dyskusja będzie podzielona na osiem głównych tematów dotyczących najpoważniejszych zagadnień na dziś i największych wyzwań na przyszłość.
  • O tym, jakie rozwiązania wprowadzić, by poradzić sobie z sytuacją na rynku pracy, rozmawiać będziemy podczas sesji dotyczącej pracy i edukacji.
  • Agenda wydarzenia oraz formularz rejestracji dostępne są na stronie internetowej www.trends.eecpoland.eu

Według raportu PwC w 2025 roku w Polsce brakować będzie blisko 1,5 mln pracowników. Oznacza to konieczność zatrudniania dodatkowo każdego roku ponad 300 tys. osób.

Dane te oznaczają jedno. Luka kadrowa, z którą już mamy do czynienia, będzie jednym z największych problemów, z jakimi borykać się będą musieli w najbliższym czasie pracodawcy.

  - To różni nas od innych regionów, w których większe obawy wzbudzają na przykład cyberzagrożenia czy przeregulowanie rynku. Kadrowe problemy, już teraz bardzo uciążliwe dla naszych przedsiębiorców, w kolejnych latach będą się jeszcze pogłębiać. Aby minimalizować negatywne skutki braku pracowników, musimy jak najszybciej wprowadzić systemowe rozwiązania, które zniwelują lukę na naszym rynku pracy – mówi Mariusz Ignatowicz, partner w PwC.

O tym, jakie rozwiązania wprowadzić, by poradzić sobie z sytuacją na rynku pracy, rozmawiać będziemy podczas EEC Trends. W sesji WORK/EDU szukać będziemy recepty na pogłębiającą się lukę kompetencyjną i wspólnie będziemy się zastanawiać nad rolą automatyzacji we wzroście produktywności pracowników....

czytaj więcej: www.pulshr.pl


autor: Karolina Markowska

źródło: www.pulshr.pl