Kariera

Premier: państwo, które chce być nowoczesne musi zaufać młodym

23 wrzesień 2020

Państwo, które chce być nowoczesne musi zaufać młodym i dać im działać - wskazał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że rozpoznanie potrzeb społecznych jest kluczem do wyższej jakości usług publicznych.

źródło: Fot. Twitter, www.pulshr.pl

"Państwo, które chce być nowoczesne musi zaufać młodym i dać im po prostu działać" - napisał w nocy z wtorku na środę na Twitterze szef rządu.

Wskazał, że "kluczem do wyższej jakości usług publicznych" jest dobre rozpoznanie społecznych potrzeb. "@GovTechPL to nasz klucz do umysłów i serc obywateli. Wierzę, że otworzy on drzwi wielu urzędów" - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu nawiązał w ten sposób do rządowego planu wsparcia młodzieży - Programu Młodych Liderów. Według KPRM dzięki temu programowi wybitni uczniowie i studenci mogą rozwijać swoje umiejętności i zdobywać wiedzę podczas staży w jednostkach administracji publicznej.

We wtorek premier Mateusz Morawiecki zapowiedział podczas Gali Liderów Innowacji GovTech Polska wprowadzenie zerowego podatku PIT dla osób do 26. roku życia na stażach i praktykach. Jak mówił, powinno to zachęcić młodych ludzi do pracy w administracji.

Mateusz Morawiecki spotkał się też we wtorek z laureatami konkursów stażowych organizowanych przez Ministerstwo Finansów oraz GovTech Polska, tzw. "Liderami Podatkowymi" oraz "Liderami Innowacji". W czasie spotkania została przeprowadzona Burza Mózgów - seria warsztatów kreatywnych, podczas których młodzież szukała odpowiedzi na pytanie: "Jak zachęcić pokolenie Z do pracy w sektorze publicznym?"....


czytaj więcej: www.pulshr.pl


autor: PAP/AH

źródło: www.pulshr.pl