Kariera

Warto wykorzystać lockdown na zdobycie nowych umiejętności

19 listopad 2020

Zawsze warto podnosić kwalifikacje, ale teraz, siedząc zamknięci w domach, mamy ku temu szczególną sposobność. Tym bardziej że uczelnie odpowiadają na potrzeby czasu i oferują coraz więcej kursów i studiów w trybie zdalnym.

źródło: Adobe Stock, www.rp.pl

Pandemia przewróciła nasze życie do góry nogami. Nie dość, że rosną obawy o zdrowie, to jeszcze niepokojąco wygląda sytuacja na rynku pracy. Mimo wszystko nawet w tak niesprzyjających okolicznościach warto, a może nawet trzeba, pomyśleć o tym, jak podnieść zawodowe kwalifikacje.

Czy warto się nad tym zastanowić? – Zdecydowanie tak – odpowiada prof. Agnieszka Wojtczuk-Turek, dyrektor Instytutu Kapitału Ludzkiego Szkoły Głównej Handlowej. Po pierwsze, wymusza to sam rynek pracy. Cała gospodarka przechodzi teraz przyśpieszoną rewolucję technologiczną i pracownik, któremu brakuje np. kompetencji cyfrowych, zaczyna mieć problemy z wykonywaniem obowiązków.


Wymogi rynku.

  – Już sama praca zdalna oznacza zmieniające się wymagania dotyczące realizacji zadań, komunikowania się pracowników, raportowania rezultatów pracy, a po stronie menedżerów koordynowania pracy zespołów wirtualnych i kontroli efektów ich działania – zaznacza prof. Wojtczuk-Turek....

czytaj więcej: www.rp.pl


autor: Anna Cieślak-Wróblewska

źródło: www.rp.pl