Kariera

Polacy mogą zostać kosmonautami. Rusza rekrutacja ESA na astronautów

01 kwiecień 2021

Europejska Agencja Kosmiczna rusza z pierwszą od ponad dekady rekrutacją astronautów. Nabór rozpoczyna się dziś (31 marca) i potrwa do 28 maja. Przed kandydatami jednak długi proces rektutacji.

źródło: fot. shutterstock, www.pulshr.pl

ESA szykuje zmianę pokoleniową wśród astronautów i rozpoczyna proces rekrutacji chętnych do eksploracji kosmosu. Zadanie jakie stać będzie przed kandydatami do kosmicznej pracy nie należy jednak do łatwych.

Przede wszystkim pokonać trzeba duże grono konkurentów. Zawód astronauty to jeden z najbardziej obleganych zawodów pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce. Do rozpoczętej w ubiegłym roku rekrutacji do NASA zaaplikowało ponad 12 tysięcy osób.

Warunki, jakie stawia przed kandydatami ESA, są ściśle określone. Poszukiwani kandydaci (zarówno mężczyźni lub kobiety) muszą być obywatelami państwa członkowskiego ESA. Preferowany przedział wiekowy to 27–37 lat, a wzrost kandydatów musi wynosić od 153 do 190 cm.

Muszą dobrze posługiwać się językiem angielskim, muszą mieć wykształcenie wyższe (lub równoważne) w dziedzinie nauk przyrodniczych, inżynierii lub medycyny (najlepiej mając przy tym co najmniej trzyletnie doświadczenie zawodowe w pokrewnej dziedzinie). Szczególnie mile widziane jest doświadczenie lotnicze z potwierdzonymi godzinami nalotu....

czytaj więcej: www.pulshr.pl


autor: km

źródło: www.pulshr.pl